Trening i szkolenie koni 2500-PL-SPZ-SP-1
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
W cyklu 2024:
Tematyka wykładów stanowi zbiór najistotniejszych informacji z zakresu szkolenia i treningu koni. Obejmuje charakterystykę poszczególnych form użytkowania koni w aspekcie historycznym oraz współczesne problemy użytkowania koni, ze szczególnym uwzględnieniem cech behawioralnych tych zwierząt. |
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
W zakresie wiedzy: Student orientuje się w specyfice poszczególnych form użytkowania koni (konie sportowe, powożeniowe, rekreacyjne, jeździectwo naturalne). Student posiada podstawową wiedzę z zakresu psychologii treningu i szkolenia koni, form uczenia się, stosowanych metod szkoleniowych i specyfiki gatunku.
W zakresie umiejętności: Student posiada podstawową umiejętność oceny poziomu wyszkolenia konia, zwłaszcza w kontekście behawioralnym. Student potrafi wykorzystywać wiedzę z zakresu teorii uczenia się do analizy zachowania i wyboru odpowiednich metod pracy z koniem.
W zakresie kompetencji społecznych: Student, wykorzystując nabytą wiedzę i umiejętności angażuje się w działania służące poprawie dobrostanu koni wykorzystywanych w jeździectwie i propagowanie tej wiedzy w środowisku jeździeckim.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: