Psychologia społeczna 2500-PL-PS-OB2L-3
WYKŁAD:
Celem wykładu jest zapoznanie studentów z zagadnieniami uwarunkowań społecznego funkcjonowania jednostki i grup, reguł automatycznego i refleksyjnego funkcjonowania w świecie społecznym, relacji międzygrupowych, poznanie reguł rządzących spostrzeganiem społecznym, wpływem społecznym oraz mechanizmów stojących za zmianą ( zachowań, postaw i relacji międzygrupowych).
SEMINARIUM:
Zajęcia uzupełniają, pogłębiają i utrwalają wiedzę z psychologii społecznej na podstawowym poziomie kursu magisterskiego, łącząc treści merytoryczne z elementami metodologii oraz interpretacji wyników badań. Koncentrują uwagę na zjawiskach istotnych dla zrozumienia społecznego funkcjonowania człowieka, stwarzają ramy dla aktywności intelektualnej wokół kluczowych zagadnień teoretycznych i wynikających z nich empirycznych interpretacji. Kładą także nacisk na zrozumienie i doskonalenie umiejętności wyartykułowania specyfiki omawianych zjawisk i ich mechanizmów psychologicznych. Zajęcia łączą elementy konwersatorium (dyskusje wokół lektur, kierowane dyskusje nad istotą wybranych zjawisk psychologii społecznej i ich mechanizmami, próby syntez i porównań) z zadaniami aktywizującymi (np. demonstracje różnych efektów). Sięgamy (tam gdzie to możliwe) do oryginalnych (tłumaczonych) tekstów, aby nie powielać błędów i uproszczeń których źródłem są omówienia podręcznikowe zawierające już interpretacje.
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: