Dynamiczna psychologia społeczna 2500-PL-PS-FO6-07
Wykład poświęcony będzie prezentacji nowego podejścia w psychologii społecznej, koncentrującego się na dynamice procesów psychicznych i społecznych. Dynamiczna psychologia społeczna opisuje zjawiska społeczne jako procesy. Zjawiska te badane są empirycznie lub przez symulacje komputerowe. Kolejne obszary tematyczne poruszane na wykładach to:
1. dynamiczne vs. statyczne podejście w psychologii
2. dynamika procesów społecznych
3. postawy i sądy społeczne,
4. działanie i kontrola
5. dynamika procesów afektywnych
6. koordynacja a świadomość
7. struktura „ja”
8. bliskie związki
9. koordynacja w grupach
10. wpływ społeczny
11. procesy grupowe
12. zmiana społeczna
13. niezwykle rzadkie zdarzenia w dynamice społecznej
W trakcie wykładu prezentowana będzie wiedza teoretyczna, wyniki empiryczne oraz symulacje komputerowe wybranych zjawisk. Omawiane będą możliwości praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu dynamicznej psychologii społecznej. W trakcie zajęć podane zostaną lektury dla osób, które chcą poszerzyć wiedzę z tego zakresu.
W cyklu 2024Z:
Wykład poświęcony będzie prezentacji nowego podejścia w psychologii społecznej, koncentrującego się na dynamice procesów psychicznych i społecznych. Dynamiczna psychologia społeczna opisuje zjawiska społeczne jako procesy. Zjawiska te badane są empirycznie lub przez symulacje komputerowe. |
Kierunek podstawowy MISMaP
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Przyswojenie wiedzy dotyczącej dynamiki procesów społecznych i psychicznych. Poznanie nowego podejścia w psychologii pozwalającego na rozumienie zjawisk w psychologicznych i społecznych jako dynamiki układów złożonych.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: