- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne drugiego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, drugiego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, drugiego stopnia
Studenci UW dla Ukrainy – działania na rzecz wsparcia młodzieży z Ukrainy 2400-ZEWW874-OG
Program „Uniwersytet Warszawski dla Ukrainy” jest interdyscyplinarnym projektem zakładającym kompleksowe wsparcie migrantów z Ukrainy poprzez zaoferowanie 19 różnych działań m.in. kursów językowych, komputerowych, przyrodniczych, doradztwa zawodowego, wsparcia psychologicznego, prawnego, zajęć tematycznych dla dzieci i młodzieży, wykładów otwartych, czy spacerów adaptacyjnych po Warszawie. Realizacja Programu jest przewidziana na okres od 15 października 2022 roku do 31 października 2023 roku. Obecnie w realizację Programu jest zaangażowanych 20 różnych jednostek UW, a dr Różycka jest kierownikiem całego Programu. Stwarza to studentom niepowtarzalną szansę bezpośredniego włączenia się we wdrażanie konkretnych działań, u boku studentów, pracowników UW, organizacji pozarządowych i działanie dla wspólnego dobra.
Dzięki wsparciu migrantów przebywających na terenie Polski będziemy dążyć też do zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego mieszkańców Polski (w tym największej mniejszości w Polsce).
Studenci mogą pracować indywidualnie lub w zespołach o różnych zadaniach, w zależności od zainteresowań m.in. badanie potrzeb, opracowywanie i wdrażanie działań edukacyjnych, społecznych, kulturowych, badanie efektywności udzielanego wsparcia. Będziemy ćwiczyć własną kreatywność, rozwijać umiejętności organizacyjne, analizować problemy grupy docelowej, a także weryfikować skuteczność zaplanowanych działań. Niezwykle istotny jest mocno aplikacyjny charakter podejmowanych prac. Już w ciągu jednego semestru wszyscy będziemy mogli się przekonać, czy takie wsparcie jest możliwe na szerszą skalę, czy zaplanowane działania spotkają się z przychylnym odzewem nie tylko wśród migrantów, ale i innych organizacji, które mogą wesprzeć UW w podejmowanych pracach.
Jeśli nie boisz się wyzwań, masz tysiąc pomysłów na minutę, jesteś świetnym organizatorem, a do tego masz duszę społecznika – zapraszam na moje zajęcia!
Rodzaj przedmiotu
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza: Student zna podstawowe pojęcia z zakresu innowacji społecznych, przedsiębiorczości, zna zasady krytycznego myślenia. Wie, jakie są podstawy planowania budżetu, harmonogramu, wykonania badania potrzeb, analizy możliwości.
Umiejętności: Student umie inicjować i realizować działania społeczne, edukacyjne lub kulturowe nastawione na wdrożenie w życie; potrafi dokonywać analizy potrzeb i możliwości; potrafi wykorzystywać dostępne źródła wiedzy dotyczące innowacji, przedsiębiorczości, działalności społecznej.
Kompetencje: Po ukończeniu warsztatów student potrafi budować relacje społeczne, doskonali pracę w grupie, a także umie rozwijać własną kreatywność i krytyczne myślenie.
Kryteria oceniania
Warunkiem uzyskania zaliczenia przedmiotu jest:
- aktywny udział w warsztatach,
- aktywna praca w zespole / indywidualnie,
- prezentacja efektów pracy (etapami oraz wersji końcowej na ostatnich zajęciach).
Końcowa ocena będzie średnią z oceny końcowej wersji prezentacji wykonanej przez prowadzącego oraz uczestników zajęć.
Literatura
Literatura (i materiały uzupełniające) będą dobierane indywidualnie w zależności od ustalonego zakresu prac zespołu.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne drugiego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, drugiego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, drugiego stopnia
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: