Blok specjalizacyjny - Umowy w obrocie profesjonalnym i konsumenckim 2200-BS013N
Blok składa się z trzech wykładów istotnie poszerzających wiedzę studenta na temat różnych typów umów, w tym nienazwanych i mieszanych, z uwzględnieniem ich aspektów teoretycznych i praktycznych. Wykłady obejmują zarówno problematykę ogólną prawa umów (zasada swobody umów i jej ograniczenia), jak i aktualne zagadnienia dotyczące poszczególnych umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym. W programie bloku uwzględniono nowoczesne rozwiązania funkcjonujące w obrocie umownym, m.in. w bankowości oraz związane z rozwojem nowych technologii.
I. Swoboda umów i jej ograniczenia w obrocie konsumenckim
II. Umowy w obrocie profesjonalnym
III. Prawo umów a bankowość i nowe technologie
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student poznaje teoretyczne i praktyczne aspekty zasady swobody umów oraz szerokiego spektrum umów funkcjonujących w obrocie profesjonalnym i konsumenckim, ze szczególnym uwzględnieniem bankowości i nowych technologii. Student potrafi identyfikować problemy związane z wykładnią i stosowaniem zasady swobody umów, nabywa wiedzę na temat zawierania umów, kształtowania treści licznych typów umów, w tym nienazwanych i mieszanych, aktualnego stanu doktryny i orzecznictwa oraz nowoczesnych tendencji w legislacji i praktyce obrotu umownego.
Kryteria oceniania
Wskazane w sylabusach poszczególnych wykładów
Literatura
Wskazana w sylabusach poszczególnych wykładów
Uwagi
W cyklu 2023L:
Przedmioty wchodząc w skład bloku: |
W cyklu 2024L:
Przedmioty wchodzące w skład bloku: |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: