Prawo pracy wobec restrukturyzacji przedsiębiorstw 2200-5PP-13
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Efekty kształcenia
a) wiedza
Absolwent posiada pogłębioną wiedzę i znajomość regulacji zwolnień z przyczyn niedotyczących pracowników (grupowych i indywidualnych), wpływu upadłości i likwidacji pracodawcy na stosunki pracy, regulacji atypowych forma zatrudnienia (telepracy i pracy tymczasowej)
b) umiejętności
Absolwent :
– potrafi prawidłowo określić charakter zwolnienia z przyczyn niedotyczących pracowników (grupowe czy indywidualne) i stosownie do tego w prawidłowym zakresie zastosować przepisy ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, w sposób prawidłowy wdrażać procedurę zwolnień grupowych i stosować przepisy o rozwiązywania stosunków pracy. Umiejętność formułowania porozumienia lub regulaminu zwolnień grupowych. Umiejętność określenia wysokości odprawy przysługującej zwalnianym pracownikom.
– potrafi określić następstwa upadłości i likwidacji pracodawcy w stosunku pracy, w sposób prawidłowy wypowiedzieć stosunki pracy, wykonywać czynności związane z ewentualnym zgłoszeniem wykazu wierzytelności pracowniczych celem ich zaspokojenia z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
- potrafi wdrożyć telepracę na szczeblu zakładu pracy i wprowadzić ją do indywidualnego stosunku pracy, potrafi zorganizować proces pracy przy wykorzystaniu telepracy, posiada znajomość sytuacji i uprawnień stron stosunku pracy z wykorzystaniem telepracy.
- posiada znajomość przesłanek korzystania z pracy tymczasowej, umiejętność przygotowania dokumentów wymaganych na etapie poprzedzających nawiązanie stosunku pracy z pracownikiem tymczasowym, umiejętność sformułowania umowy o pracę z pracownikiem tymczasowym, znajomość praw i obowiązków stron zaangażowanych w stosunek pracy tymczasowej.
c) kompetencje społeczne
Absolwent studiów jest przygotowany do realizowania różnych wariantów restrukturyzacji zakładu pracy, zarówno jako ekspert zewnętrzny, jak i pracownik zatrudniony w tym przedsiębiorstwie, np., w dziale prawnym, dziel kadr czy dziale zarządzania personelem.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: