Zajęcia warsztatowe z zakresu części ogólnej prawa zobowiązań 2200-1W126S
Zajęcia warsztatowe w swoim zarysie będą obejmowały praktyczne omówienie kluczowych instytucji z części ogólnej prawa zobowiązań. Studenci będą mieli możliwość poznania, jak w praktyce stosuje się kluczowe instytucje części ogólnej prawa zobowiązań, takie jak m.in. bezpodstawne wzbogacenie, realizację umowy przedwstępnej, instytucję wyzysku, kary umownej, zasad odpowiedzialności z tytułu tzw. szkód prenatalnych, odpowiedzialności za powierzenie wykonania czynności (art. 429 k.c.) oraz odpowiedzialności za podwładnego (art. 430 k.c.), zasad zadośćuczynienia za naruszenie więzi rodzinnej czy naruszeń dóbr osobistych (art. 448 k.c.).
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Zaznajomienie się ze stosowaniem instytucji części ogólnej prawa zobowiązań w praktyce.
Kryteria oceniania
Ocenie będą podlegały wystąpienia w ramach warsztatów, pozytywny stosunek do warsztatów z zakresu części ogólnej prawa zobowiązań przejawiający się w przygotowaniu do zajęć i prawidłowych odpowiedziach na pytania prowadzącego oraz ogólna aktywność w trakcie zajęć, w tym dyskusji. Student powinien znać poszczególne instytucje i akty normatywne z zakresu części ogólnej prawa zobowiązań, posiadać wiedzę dotyczącą podstawowych konstrukcji prawnych, z uwzględnieniem stanowiska doktryny i orzecznictwa.
Praktyki zawodowe
Brak
Literatura
Aktualna literatura przedmiotu dotycząca części ogólnej prawa zobowiązań w postaci podręczników akademickich, w szczególności "Zobowiązania. Część ogólna" aut. A. Brzozowski, J. Jastrzębski, M. Kaliński, E. Skowrońska - Bocian. Dodatkowo komentarze prawnicze do części ogólnej prawa zobowiązań oraz baza orzeczeń Sądu Najwyższego z wyrokami odnoszącymi się do tematyki warsztatów wraz z glosami.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: