Seminarium magisterskie - Prawo energetyczne 2200-1M090
Podstawowym celem seminarium jest przygotowanie studentów do samodzielnego napisania pracy magisterskiej. Tematyka zajęć obejmuje zatem zarówno zagadnienia z zakresu metodologii pisania pracy naukowej, w szczególności wskazanie cech stylu naukowego, zasad sporządzania bibliografii i przypisów, jak również omówienie zasad pracy ze źródłami oraz zasad analizy poglądów wyrażonych w literaturze przedmiotu i orzecznictwie sądowym, niezbędnych dla wyciągnięcia samodzielnych wniosków prezentowanych następnie w pracy magisterskiej.
W semestrze zimowym omawiane są zagadnienia z zakresu polityki energetycznej i prawa energetycznego z aktywnym udziałem uczestników seminarium.
W semestrze letnim praca ma charakter indywidualny i opiera się o cykl pięciu spotkań z promotorem zgodnie z poniższym układem:
1. Ustalenie kalendarza projektu i zatwierdzenie projektu (1 spotkanie)
2. Zatwierdzenie bibliografii (2 spotkanie)
3. Pierwsze wnioski z lektur (3 spotkanie) z podaniem liczby godzin spędzonych nad lekturą
4. Plan pracy (4 spotkanie) i akceptacja
5. Pierwszy projekt (5 spotkanie) i ewentualne następne spotkania.
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
W trakcie seminarium student nabywa umiejętności samodzielnego doboru literatury do wybranego tematu pracy magisterskiej, przygotowania poszerzonej wypowiedzi pisemnej na wybrany temat, prezentacji opracowywanego tematu w formie syntetycznego referatu wygłaszanego podczas zajęć.
Kryteria oceniania
Podstawowym warunkiem zaliczenia seminarium jest złożenie promotorowi pracy magisterskiej w terminach i na zasadach przez niego określonych. Prowadzący zajęcia może określić dodatkowe kryteria zaliczenia seminarium, które winny być podane studentom do wiadomości nie później niż na pierwszych zajęciach w danym semestrze.
Literatura
Literatura i orzecznictwo podawane są studentom przed każdymi zajęciami z właściwym wyprzedzeniem. Wybór literatury przedmiotu jest uzależniony od konkretnych zagadnień omawianych podczas seminarium.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: