Prawa i wolności obywatelskie - V rok 2200-1DPA169A
W ramach seminarium magisterskiego dla V roku studenci są zobowiązani do przygotowania pracy magisterskiej. Dlatego też większość czasu seminarium zostanie poświęcone temu celowi.
Pierwsze seminaria zostaną poświęcone ogólnej dyskusji na tematy budzące szczególne zainteresowanie studentów - tak aby doprowadzić do selekcji tematów, które mogą stać się podstawą dalszych badań naukowych.
W czasie kolejnych seminariów studenci przedstawiać będą wyniki swojej pracy naukowej. Ich referaty dotyczyć będą nie tylko kwestii merytorycznych, ale także wątpliwości metodologicznych związanych z prowadzoną pracą badawczą.
Istotnym elementem seminarium będzie dyskusja na temat aktualnych spraw z zakresu praw i wolności jednostki, szczególnie tych związanych z omawianą problematyką.
Rodzaj przedmiotu
fakultatywne
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza:
- pogłębiona znajomość problematyki prawnych aspektów ochrony praw i wolności jednostki w Polsce,
- znajomość najważniejszych bieżących zdarzeń mających wpływ na poziom ochrony praw i wolności jednostki w Polsce i w UE.
Umiejętności:
- umiejętność prowadzenia badań naukowych, które zakończą się - w założeniu - przygotowaniem pracy naukowej spełniającej wymogi pracy magisterskiej.
Kryteria oceniania
Studenci oceniani będą indywidualnie na podstawie:
- aktywności w czasie seminarium i przygotowania do zajęć,
- postępów w pisaniu pracy magisterskiej.
Praktyki zawodowe
Brak.
Literatura
W. Brzozowski, A. Krzywoń, M. Wiącek: Prawa człowieka, Wydawnictwo Wolters Kluwer, Warszawa 2018.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: