Seminarium licencjackie 2105-PP-L-D6SEMI
W toku realizacji zajęć studenci opanowują szczegółową wiedzę o przedmiocie pracy licencjackiej i poznają najnowszą literaturę przedmiotu. Celem zajęć jest samodzielne napisanie przez studentów pracy licencjackiej. Studenci formułują cel badawczy pracy, wskazują problemy i pytania badawcze oraz dopasowują właściwe metody i techniki badawcze niezbędne w realizacji tematu, które potrafią zastosować w badaniach własnych. Celem zajęć jest przeprowadzenie przez studentów badań własnych, a następnie prawidłowa interpretacja wyników i wyciągnięcie wniosków. Podczas zajęć studenci opanowują umiejętność pisania tekstu naukowego.
W cyklu 2024L:
W toku realizacji zajęć studenci opanowują szczegółową wiedzę o przedmiocie pracy licencjackiej i poznają najnowszą literaturę przedmiotu. Celem zajęć jest samodzielne napisanie przez studentów pracy licencjackiej. Studenci formułują cel badawczy pracy, wskazują problemy i pytania badawcze oraz dopasowują właściwe metody i techniki badawcze niezbędne w realizacji tematu, które potrafią zastosować w badaniach własnych. Celem zajęć jest przeprowadzenie przez studentów badań własnych, a następnie prawidłowa interpretacja wyników i wyciągnięcie wniosków. Podczas zajęć studenci opanowują umiejętność pisania tekstu naukowego. |
Rodzaj przedmiotu
seminaria licencjackie
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student zna i rozumie
w kontekście przygotowywanej pracy licencjackiej charakter nauk społecznych i ich miejsce w systemie nauk, a szczególnie relacje zachodzące między subdyscyplinami wchodzącymi w skład studiów europejskich. Potrafi korzystać z metodologii nauk społecznych. (K_W01)
Student potrafi
- przygotowywać pracę pisemną dyplomową w języku polskim / angielskim dotyczącą zagadnień politycznych, społecznych, kulturowych i ekonomicznych Europy i Unii Europejskiej z wykorzystaniem podstawowych pojęć i ujęć teoretycznych oraz zróżnicowanych źródeł pozyskania informacji właściwych dla europeistyki.(K_U09)
- przygotować indywidualnie wystąpienie ustne w języku polskim / angielskim w nawiązaniu do napisanej pracy licencjackiej dotyczące zagadnień politycznych, społecznych, kulturowych i ekonomicznych Europy i Unii Europejskiej z wykorzystaniem podstawowych pojęć i ujęć teoretycznych oraz zróżnicowanych źródeł pozyskania informacji właściwych dla europeistyki.(K_U10)
Kryteria oceniania
Obecność na zajęciach
Dyskusja nad problemami badawczymi poruszanymi w pracy licencjackiej
Przekazywanie do konsultacji i sprawdzenia kolejnych części pracy dyplomowej
Ukończenie pisania pracy licencjackiej
Literatura
A. Chodubski, Wstęp do badań politologicznych, Gdańsk 1995.
J. Sztumski, Wstęp do metod i technik badań społecznych, Katowice 2005.
K. A. Wojtaszczyk, W. Jakubowski, Studia europejskie. Zagadnienia metodologiczne, Warszawa 2010.
R. Zenderowski, Technika pisania prac magisterskich i licencjackich, Warszawa 2015.
K. Pawlik, R. Zenderowski, Dyplom z internetu. Jak korzystać z internetu pisząc prace dyplomowe?, Warszawa 2013.
A. Pułło, Prace magisterskie i licencjackie. Wskazówki dla studentów, Warszawa 2007.
Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych, Metodologia badań politologicznych, Warszawa 2016.
U. Eco, Jak napisać pracę dyplomową. Poradnik dla humanistów, Warszawa 2007. (2022)
N. Kohtamäki, Praktyczny przewodnik antyplagiatowy, https://wydzialy.uksw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/7/2023/01/praktyczny-przewodnik-atyplagiatowy.pdf
W cyklu 2024L:
A. Chodubski, Wstęp do badań politologicznych, Gdańsk 1995. |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: