Seminarium licencjackie 2105-PP-L-D5SELI
W toku realizacji zajęć studenci opanowują szczegółową wiedzę o przedmiocie pracy licencjackiej i poznają najnowszą literaturę przedmiotu. Celem zajęć jest samodzielne napisanie przez studentów pracy licencjackiej. Studenci formułują cel badawczy pracy, wskazują problemy i pytania badawcze oraz dopasowują właściwe metody i techniki badawcze niezbędne w realizacji tematu, które potrafią zastosować w badaniach własnych. Celem zajęć jest przeprowadzenie przez studentów badań własnych, a następnie prawidłowa interpretacja wyników i wyciągnięcie wniosków. Podczas zajęć studenci opanowują umiejętność pisania tekstu naukowego.
W cyklu 2023Z:
W toku realizacji zajęć studenci opanowują szczegółową wiedzę o przedmiocie pracy licencjackiej i poznają najnowszą literaturę przedmiotu. Celem zajęć jest samodzielne napisanie przez studentów pracy licencjackiej. Studenci formułują cel badawczy pracy, wskazują problemy i pytania badawcze oraz dopasowują właściwe metody i techniki badawcze niezbędne w realizacji tematu, które potrafią zastosować w badaniach własnych. Celem zajęć jest przeprowadzenie przez studentów badań własnych, a następnie prawidłowa interpretacja wyników i wyciągnięcie wniosków. Podczas zajęć studenci opanowują umiejętność pisania tekstu naukowego. |
Rodzaj przedmiotu
obowiązkowe
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student zna i rozumie charakter nauk społecznych i ich miejsce w systemie nauk, a szczególnie relacje zachodzące między subdyscyplinami wchodzącymi w skład studiów europejskich (K_W01)
Student potrafi przygotowywać prace pisemne jak i wystąpienia ustne w języku polskim / angielskim dotyczące zagadnień politycznych, społecznych, kulturowych i ekonomicznych Europy i Unii Europejskiej z wykorzystaniem podstawowych pojęć i ujęć teoretycznych oraz zróżnicowanych źródeł pozyskania informacji właściwych dla europeistyki ( K_U09) (K_U10)
Kryteria oceniania
Przygotowanie pracy pisemnej - konspekt pracy licencjackiej ( spis treści, cek i przedmiot badań, pytania badawcze, hipoteza, opis struktury, metody i techniki badawcze, jakościowa i ilościowa analiza źródeł)
Praktyki zawodowe
nie
Literatura
A. Chodubski, Wstęp do badań politologicznych, Gdańsk 1995.
J. Sztumski, Wstęp do metod i technik badań społecznych, Katowice 2005.
K. A. Wojtaszczyk, W. Jakubowski, Studia europejskie. Zagadnienia metodologiczne, Warszawa 2010.
R. Zenderowski, Technika pisania prac magisterskich i licencjackich, Warszawa 2015.
Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych, Metodologia badań politologicznych, Warszawa 2016
T. Pawluszko, Wstęp do metodologii badań politologicznych Skrypt akademicki
Częstochowa 2013
W cyklu 2023Z:
A. Chodubski, Wstęp do badań politologicznych, Gdańsk 1995. |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: