Zrównoważony rozwój w samorządzie terytorialnym 1900-7-ZRST-ZRZ
Celem zajęć jest synteza wiedzy, umiejętności i kompetencji, które studenci zdobyli przez dwa poprzednie semestry studiów. Jest to pięciodniowy kurs terenowy odbywający się w wybranej gminie. W toku zajęć studenci będą próbowali odpowiedzieć na pytanie o to, jak rozumiany jest zrównoważony rozwój, oraz co znaczy ta koncepcja w zarządzaniu gminą. Studium badawcze realizowane będzie z wielu różnych perspektyw: lokalnych mieszkańców, przedsiębiorców, władz samorządowych, instytucji zarządzających terenami chronionymi, lokalnych stowarzyszeń, osób odwiedzających gminę, i wreszcie: przez pryzmat samych mieszkańców, ich potrzeb i problemów.
Zajęcia będą miały charakter kameralny i terenowy. W ich realizacji studenci będą mieli okazję wykorzystać w praktyce metody badań ilościowych i jakościowych, jak również wiedzę zdobytą podczas zajęć kursowych odbywających się na pierwszym roku.
W trakcie 5-dniowego pobytu w terenie studenci spotykają się z przedstawicielami samorządów, organizacji pozarządowych i przygotowują i wypróbowują narzędzia badawcze, oraz uczą się zastosowania w praktyce.
Tryb prowadzenia
Wymagania (lista przedmiotów)
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
S1_W05; S1_W09; S1_U01; S1_U04; S1_U08; S1_U09; S1_U13; S1_U16; S1_K01; S1_K02; S1_K05
Kryteria oceniania
Ocenie podlega aktywność studenta w trakcie ćwiczeń terenowych (50%) oraz praca podsumowująca realizację projektu (50%).
Uwagi
W cyklu 2025Z:
W roku akademickim 2025/2026 zajęcia będą się odbywały w gminie Mikołajki, w Mazurskim Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Kumak w Urwitałcie. |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: