Planowanie środowiskowe 1900-5-PSR
Zajęcia odwołują się do koncepcji usług ekosystemowych, której przydatność dla planowania środowiskowego jest dyskutowana w odniesieniu do różnych typów przestrzeni (tereny miejskie, wiejskie, obszary chronione) i form korzystania ze środowiska przyrodniczego (usługi zaopatrzeniowe, regulacyjne, kulturowe).
Zajęcia mają formę dyskusji opartej o wybrane przez osobę prowadzącą artykuły naukowe przedstawiające aktualne problemy badawcze i sposoby ich rozwiązania.
Kierunek podstawowy MISMaP
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Efekty uczenia się: K_W01, K_W03, K_W05 / K_U05, K_U06 / K_K01, K_K02, K_K03
Wiedza:
- student zna pojęcie usług ekosystemowych oraz jest świadom znaczenia uwzględniania uwarunkowań przyrodniczych w planowaniu przestrzeni.
Umiejętności:
- znajomość metodyki oceny i wyceny zasobów przyrodniczych.
Postawy:
- poszerzenie świadomości ekologicznej
Kryteria oceniania
Egzamin pisemny
Aktywność na zajęciach (udział w dyskusji, realizacja zadań obowiązkowych i dodatkowych) może podwyższyć wynik egzaminu o maksymalnie 1 ocenę.
Dopuszczalne dwie nieobecności.
Literatura
Przewoźniak M., Czochański J., Przyrodnicze podstawy gospodarki przestrzennej. Ujęcie proekologiczne, Bogucki Wydawnictwo Naukowe, Gdańsk - Poznań 2020
Dodatkowe pozycję będą podawane na bieżąco.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: