Ekonomia nowoczesnych technologii 1400-217ENT
Cykl wykładów, który obejmują swoim zakresem tematykę: a) zarządzania projektami badawczo-rozwojowymi, których celem jest poszukiwanie nowych technologii medycznych, b) strategii tworzenia i zarządzania przedsiębiorstwami, c) wprowadzania systemów jakości oraz standardów jakościowych obowiązujących w przemyśle (GMP, GLP), d) ochrony własności intelektualnej, e) podstaw farmakoekonomiki.
Kierunek podstawowy MISMaP
ochrona środowiska
biologia
Rodzaj przedmiotu
obowiązkowe
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Celem wykładu jest, aby student po zakończeniu kursu dysponował następującą wiedzą , umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi:
WIEDZA
K_W05 Ma wiedzę dotyczącą wykorzystania technicznych i technologicznych aspektów biotechnologii
K_W06 Wykazuje znajomość podstawowego słownictwa w dziedzinie nauk przyrodniczych (w tym biotechnologii) w wybranym języku nowożytnym (wskazany jęz. angielski)
K_W09 Rozumie zasady bezpieczeństwa i higieny pracy
K_W10 Ma podstawową wiedzę z zakresu ochrony własności intelektualnej
UMIEJĘTNOŚCI
K_U02 Wykazuje umiejętność czytania ze zrozumieniem literatury fachowej w języku nowożytnym (angielskim) i komunikowania się na podstawowym poziomie
K_U03 Wykazuje umiejętność wykorzystania dostępnych źródeł informacji, w tym ze źródeł elektronicznych
K_U06 Wykazuje umiejętność poprawnego wnioskowania na podstawie danych z różnych źródeł
KOMPETENCJE SPOŁECZNE
K_K04 Wykazuje zdolność do efektywnej pracy w zespole
K_K05 Rozumie podstawowe zasady etycznego postępowania w pracy zawodowej i w życiu
K_K06 Rozumie potrzebę przekazywania społeczeństwu informacji o nowych osiągnięciach biotechnologii i potrafi przekazać te informacje w sposób zrozumiały
Kryteria oceniania
Przedmiot kończy się egzaminem w postaci testu jednokrotnego wyboru, oceniającego czy student w trakcie wykładów nabył wiedzę i umiejętności w zakresie opisanym w części dotyczącej efektów uczenia.
Praktyki zawodowe
Nie obowiązują.
Literatura
Dla przedmiotu Ekonomia nowoczesnych technologii nie ma specyficznej literatury w postaci gotowych książek. Podstawą są wykłady udostępniane przez prowadzącego. Należy korzystać z rozdziałów książek oraz publikacji naukowych z zakresu: a) zarządzania projektami, b) standardów stosowanych w przemyśle (GMP, GLP), c) farmakoekonomiki, d) systemów jakości, e) ochrony własności intelektualnej.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: