Bioenergetyka roślin 1400-216BENG
Celem ćwiczeń z Bioenergetyki roślin jest: i) zapoznanie studentów z izolacją i funkcjonowaniem mitochondriów, chloroplastów; ii) poznanie zależności pomiędzy wpływem warunków zewnętrznych oraz stanem fizjologicznym tkanki a funkcjonowaniem i wydajnością energetyczną procesu oddychania i fotosyntezy, iii) poznanie metod pomiaru stężenia metabolitów wpływających na stan energetyczny tkanki (nukleotydy adenylowe, pirydynowe).
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wykazuje znajomość zależności funkcjonalnych zarówno między składowymi komórki, jak i między komórkami.
Wykazuje znajomość różnorodnych technik i narzędzi badawczych stosowanych w pracach eksperymentalnych prowadzonych z wykorzystaniem materiału roślinnego.
Stosuje odpowiednie techniki pomiarowe i obrazowe w badaniach z zakresu biologii funkcjonalnej roślin.
Umie właściwie analizować uzyskane wyniki oraz przedyskutować je w oparciu o dostępne dane źródłowe.
Potrafi efektywnie pracować jako członek zespołu realizującego zadanie badawcze.
Kryteria oceniania
Zajęcia są zaliczane jeśli student: pracował na zajęciach w sposób pozwalający pozytywnie ocenić wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, jakie w toku zajęć uzyskał (opisane w sylabusie jako przedmiotowe efekty kształcenia).
Szczegółowe warunki zaliczenia zajęć: przygotowanie przez grupę zajęciową plakatu prezentującego uzyskane w trakcie zajęć wyniki oraz przedyskutowanie tych wyników na tle literaturowym.
Literatura
Skrypt do ćwiczeń laboratoryjnych oraz aktualna literatura (publikacje eksperymentalne i/lub przeglądowe) wskazana przez prowadzącego zajęcia.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: