Warsztaty z fizyki teoretycznej II w tym praca magisterska 1102-5FT21
Praca własna studenta pod opieką naukową opiekuna pracy magisterskiej głównie nad tezami związanymi z bezpośrednio z pracą magisterską. Zadania stawiane studentom mogą polegać na:
1) Uczestnictwie w dodatkowych zajęciach wymaganych na danej specjalizacji realizowanych w ramach specjalności fizyka teoretyczna (FT) lub poza instytutem np. w wykładach monograficznych, seminariach, mini-warsztatach naukowych etc. O konieczności uczestnictwa decyduje koordynator przedmiotu na wniosek opiekuna pracy magisterskiej studenta .
2) Opracowaniu kilku zagadnień dotyczących programu specjalizacji, w szczególności, mogą one dotyczyć tematyki bliskiej tematyce przewidywanej pracy magisterskiej. Może to być samodzielne zbadanie znanego zagadnienia, może też być to oryginalne rozwiązanie problemu wcześniej nie opisanego w literaturze.
Warunki zaliczenia:
Wykonanie opracowania, pisemnego raportu lub prezentacji multimedialnej i przedstawienie wykonanej pracy opiekunowi pracy magisterskiej. Ocenę z przedmiotu wpisuje do systemu USOS koordynator przedmiotu na podstawie opinii i oceny zaproponowanej przez bezpośredniego opiekuna naukowego.
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza:
1) Uzupełnienie wiadomości w zakresie realizowanej w ramach specjalności FT konkretnej specjalizacji.
Umiejętności:
1) Nabycie nowych praktycznych umiejętności w zakresie metod matematycznych fizyki, umiejętności programistycznych lub numerycznych niezbędnych do wykonania pracy magisterskiej w ramach realizowanej specjalizacji.
Kompetencje personalne i społeczne:
1) Wykształcenie świadomości poziomu swojej wiedzy i rozumienia potrzeby ciągłego samokształcenia w oparciu o literaturę specjalistyczną.
2) Wykształcenie umiejętności i postaw służących popularyzacji nauki w społeczeństwie.
3) Wykształcenie umiejętności pisania prac i rozpraw naukowych.
Kryteria oceniania
Warunki zaliczenia:
Wykonanie opracowania, pisemnego raportu lub prezentacji multimedialnej i zaprezentowanie wyników opiekunowi pracy magisterskiej. Zaprezentowanie wyników pracy na proseminarium z Fizyki Teoretycznej, w obecności opiekuna pracy magisterskiej. Ocenę wpisuje do systemu USOS koordynator przedmiotu na podstawie opinii i oceny zaproponowanej przez bezpośredniego opiekuna naukowego.
Literatura
Materiały dostarczone przez opiekuna naukowego bądź koordynatora przedmiotu.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: