Symulator reaktora jądrowego - warsztaty 1100-SRJ
W czasie kursu studenci realizują praktyczne ćwiczenia na jednym z symulatorów bloku jądrowego z reaktorem wodnym ciśnieniowym. Celem kursu jest zademonstrowanie podstawowych procesów fizycznych zachodzących w elektrowni jądrowej i jej charakterystyk operacyjnych, fizycznych zależności pomiędzy poszczególnymi jej elementami oraz zasadach zarządzania. Główny nacisk położony jest na analizę zachowania elektrowni jądrowej w czasie normalnej pracy, w stanach nieustalonych i awaryjnych.
Kierunek podstawowy MISMaP
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Po zakończeniu kursu student:
1) zna szczegółowo symulowane urządzenie, podstawowe stany pracy i parametry symulowanych systemów, metody sterowania elektrowniami jądrowymi, fizyczne połączenia między elementami elektrowni oraz dynamikę systemu elektrowni,
2) potrafi ocenić zachowanie elektrowni jądrowej w różnych stanach jej pracy, orientuje się w wyposażeniu elektrowni jądrowej i ich wzajemnym powiązaniu.
Kryteria oceniania
Zaliczenie na ocenę na podstawie wykonywania zadań w trakcie zajęć.
Literatura
Materiały zaproponowane w czasie zajęć przez wykładowcę.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: