Pracownia i praca licencjacka, Fizyka 1100-3F21
Celem pracowni licencjackiej jest przygotowanie pracy licencjackiej pod merytoryczna opieką opiekuna pracy. W ramach pracowni licencjackiej student może pracować nad omówieniem zagadnienia z wybranej dziedziny fizyki w oparciu o istniejącą literaturę (praca o charakterze przeglądowym) lub być zaangażowany w badania naukowe prowadzone przez opiekuna i umieścić ich wyniki w pracy. W ramach tej działalności student może stworzyć program komputerowy, wykonać pomiary eksperymentalne lub wykonać inne prace świadczące o znajomości podstawowych metod badawczych fizyki.
Przewidywany nakład pracy studenta: 75 h
Opis sporządził Andrzej Wysmołek, grudzień 2009.
Kierunek podstawowy MISMaP
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
WIEDZA
1. zna najważniejsze zagadnienia związane z tematyką pracy licencjackiej
UMIEJĘTNOŚCI
1. umie opisać wybrane metody eksperymentalne i/lub teoretyczne stosowane do rozwiązywania problemów naukowych typowych dla danej specjalności
2. umie posługiwać się wybranymi urządzeniami pomiarowymi i /lub metodami teoretycznymi używanymi w badaniach naukowych w obrębie danej specjalności
POSTAWY
1. docenia rolę rzetelnej analizy problemu przy proponowaniu i weryfikacji hipotez naukowych
Kryteria oceniania
Warunkiem zaliczenia pracowni licencjackiej jest zebranie i opracowanie materiału umożliwiającego spisanie pracy licencjackiej zgodnie z regułami określonymi przez Radę Wydziału. Ocena z pracowni licencjackiej jest wystawiana na podstawie jakości opracowania materiału badawczego i innych elementów mających wpływ na jakość pracy licencjackiej.
Literatura
Zależna od tematu pracy licencjackiej
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: