Conducted in
term:
2023Z
Erasmus code: 09.0
ISCED code: 0231
ECTS credits:
12
Language:
English
Organized by:
Faculty of Modern Languages
M.A. Seminar - Contemporary English-language Literature of Ethnic Minorities in Canada 3300-SMG-A-SK-2-Z
This course has not yet been described...
Term 2023Z:
None |
Mode
Blended learning
Prerequisites (description)
(in Polish) Student dokonuje wyboru seminarium anglojęzycznego lub francuskojęzycznego dotyczącego literatury i kultury Kanady. Treści programowe odzwierciedlają kwalifikacje i dorobek naukowy prowadzącego. Celem seminarium jest przygotowanie studenta do napisania pracy dyplomowej zgodnej z obowiązującymi wymogami merytorycznymi i formalnymi, z poszanowaniem praw autorskich.
W ramach pierwszego semestru, zajęcia pogłębiają wiedzę studenta z dziedziny będącej przedmiotem seminarium, a także rozwijają umiejętności badacza, w szczególności umiejętność analizy, syntetyzowania poznanych treści i formułowania hipotez badawczych. Dzięki poznaniu najnowszej literatury przedmiotu oraz metodologii badań, student potrafi dobrać odpowiednie metody analizy i prawidłowo interpretować wyniki w celu zweryfikowania zaproponowanej hipotezy. Seminarium kładzie nacisk na wdrażanie metod i technik pisania oraz redakcji dłuższych prac badawczych z wykorzystaniem informatycznych narzędzi edytorskich. Kierując się własnymi zainteresowaniami badawczymi, studenci ustalają ogólną tematykę pracy z prowadzącym.
Seminarium magisterskie II jest kontynuacją semestru pierwszego. W trakcie semestru drugiego studenci rozwijają badania nad wybranym zagadnieniem dotyczącym kanadyjskiej literatury i kultury. W ramach prac grupy seminaryjnej, określają i precyzują swoje zainteresowania badawcze, formułują wstępne hipotezy badawcze i konfrontują je z innymi uczestnikami zajęć w celu wzbogacenia własnej perspektywy. Omawiają z prowadzącym postępy w przygotowaniu planu pracu i treści poszczególnych rozdziałów, w tym obraną metodologię badań oraz praktyczne kwestie związane z redagowaniem pracy dyplomowej. Student jest przygotowany do poprawnego sporządzenia bibliografii z uwzględnieniem aktualnych norm redakcyjnych. Rozwija również kompetencje w zakresie etyki pracy akademickiej, oceny źródeł oraz konstruktywnego formułowania krytyki.
Seminarium III jest kontynuacją seminarium dyplomowego wybranego na pierwszym roku studiów. Studenci rozwijają badania nad wybranym zagadnieniem dotyczącym literatury i kultury kanadyjskiej. Doskonalą narzędzia metodologiczne oraz omawiają z prowadzącym praktyczne kwestie związane z pisaniem pracy dyplomowej oraz dokumentowaniem źródeł. Seminarium kładzie szczególny nacisk na kompetencje w zakresie etyki pracy akademickiej i oceny rzetelności źródeł.
Studenci wprowadzają innych uczestników seminarium w tematykę swojej pracy podczas autoprezentacji przy wykorzystaniu zaawansowanych technik informacyjno-komunikacyjnych. Seminarium kładzie w ten sposób nacisk na umiejętność pracy w grupie, prowadzenia dyskusji i argumentowania swojego stanowiska.
Seminarium przewiduje również indywidualne spotkania prowadzącego ze studentami w celu omówienia postępów prac nad przygotowaniem pracy magisterskiej. Zakładając na tym etapie wysoki stopień samodzielności badawczej studentów, seminarium ma doprowadzić do złożenia pracy magisterskiej zgodnej z wymogami merytorycznymi i formalnymi przyjętymi na kierunku studia kanadyjskie.
Seminarium IV jest kontynuacją seminarium dyplomowego III. Czwarty semestr seminarium jest poświęcony ostatnim etapom pisania i redagowania pracy magisterskiej. Ze względu na większy stopień złożoności prac w fazie końcowej pisania dysertacji, a także zakładaną większą autonomię działań studenta, seminarium wymaga wzmożonego nakładu pracy z jego strony (samodzielna, pogłębiona analiza krytyczna tekstów źródłowych oraz weryfikacja własnych hipotez i argumentacji, szczegółowe i rygorystyczne dopracowanie pracy dyplomowej pod względem redakcyjnym, przygotowanie do egzaminu dyplomowego). Student szczegółowo omawia z prowadzącym pierwszą wersję dysertacji. Nacisk położony jest na poprawne wykorzystanie narzędzi metodologicznych, przejrzystość argumentacji i wypowiedzi, poprawne przedstawianie danych oraz ich interpretację, a ponadto spójne formułowanie własnych wniosków w oparciu o cytowane w bibliografii prace innych autorów. Seminarium zakłada indywidualne i regularne konsultacje z prowadzącym wspierające samodzielne prace Studenta. Przewidziana jest również prezentacja dla innych uczestników seminarium, która w sposób syntetyczny ma przedstawić ostateczne wnioski wypływające z pracy.
Głównym celem seminarium jest doprowadzenie do terminowego złożenia pracy magisterskiej zgodnej z wymogami merytorycznymi i formalnymi przyjętymi na kierunku studia kanadyjskie.
Course coordinators
Type of course
obligatory courses
Bibliography
Term 2023Z:
None |
Notes
Term 2023Z:
None |
Additional information
Additional information (registration calendar, class conductors, localization and schedules of classes), might be available in the USOSweb system: