- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne drugiego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, drugiego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, drugiego stopnia
Czechosłowacja - historia, społeczeństwo, kultura 1918-1992 3620-CHSK-H-B-OG
1.
Wprowadzenie do problematyki
2. Masarykowa Czechosłowacja: Tomáš Garrigue Masaryk, Charlotte Masaryková, Alice Masaryková, Edvard Beneš, M. R. Stefánik, Andrej Hlinka, Milan Hodža.
3. Twórcy kultury i literatury międzywojennej: Jaroslav Hašek, Franz Kafka, Karel Čapek, Josef Čapek, Milena Jesenská, Karel Teige, Vítězslav Nezval, Jaroslav Seifert, Vladislav Vančura, Toyen (Mmarie Čermínová), Jozef G.Tajovský, Ivan Krasko, Božena S.Timrava, či Ján Smrek.
4. Teatr i kinematografia w okresie międzywojennym: Jiří Voskovec, Jan Werich, studia filmowe Barrandov, Vlasta Burian, Hugo Haas.
5. Protektorat Czech i Moraw, Państwo Słowackie ks. Tiso: Jan Masaryk, Edvard Beneš, Alois Eliáš, Emil Hácha, Karl Hermann Frank, ks. Josef Tiso.
6. Lata 50-60-te. Klement Gottwald, Antonín Novotný, Rudolf Slánský, Milada Horáková, Vladimír Clementis, Egon Bondy
7. Praska Wiosna, Alexander Dubček, gen. Ludvík Svoboda, František Kriegel, Jan Palach, Karel Kryl, Marta Kubišová.
8. Czechosłowacka Nowa Fala: Otakar Vávra, Alfred Radok, Vojtěch Jasný, Ján Kadár, Elmar Klos, Ladislav Helge, Miloš Forman, Ivan Passer, Jaroslav Papoušek, Věra Chytilová, Ester Kraumbachová, Jan Němec, Evald Schorm, Jiří Menzel, Pavel Juráček, Jan Schmidt, Hynek Bočan, Frantiček Vláčil.
9. Normalizacja, Karta 77, (antykarta), ruch dysydencki: Gustav Husák, Ján Patočka, Vaclav Havel, Jiří Hájek, The Plastic People of the Universe, Pavel Tigrid, Jiří Gruntorád, Milan Šimečka, Juraj Špitzer, František Mikloško, Ján Čargogurský
10. Pisarze: Milan Kundera, Jozef Škvorecký, Bohumil Hrabal, Ludvík Vaculík, Pavel Kohout, Dominik Tatarka, Rudolf Sloboda.
11. Twórcy kultury: Karel Gott, Helena Vondráčková, Valdemar Matúška, Olympic, Hana Hegerová, Pavol Hammel, Marika Gombítová, Elan.
12. Film: Jiří Menzel, Juraj Jakubisko, Otakar Vávra, Věra Chytilová, Karel Kachyňa, Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak
13. Aksamitna rewolucja, Forum Obywatelskie, Społeczeństwo Przeciwko Przemocy: Václav Havel, František Mikloško, Ján Budaj, František Mikloško, Ján Čarnogurský, Milan Šimečka
14. Podział państwa: Vladimír Mečiar, Václav Klaus. Jiří Dienstbier, Ján Čarnogurský, Petr Pithart
Rodzaj przedmiotu
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, pierwszego stopnia
- Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne drugiego stopnia
- Informatyka, stacjonarne, drugiego stopnia
- Matematyka, stacjonarne, drugiego stopnia
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: