Teoria regionu społeczno-ekonomicznego i polityka regionalna 1900-6ATRSR
Celem zajęć jest przedstawienie wybranych zastosowań teorii regionu społeczno-ekonomicznego. Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne metody pracy studenta (np. praca w grupie, praca indywidualna z tekstem). Kształtowane są również umiejętności dyskusji i rozwiązywania problemu badawczego, prezentacji wniosków, analizy tekstu i innych materiałów źródłowych. Poruszana będzie tematyka dotycząca m.in. znaczenia miasta w regionie, podziału administracyjnego oraz regionalnego zróżnicowania poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego wybranych państw Unii Europejskiej. Omówione będą również podstawowe zagadnienia związane z polityką regionalną.
Rodzaj przedmiotu
Kryteria oceniania
Przedmiot zaliczany na ocenę, która jest wystawiana w zależności od liczby uzyskanych punktów przez każdego studenta. Ocenie podlega aktywność studenta na poszczególnych zajęciach oraz wyniki jego pracy. Suma uzbieranych punktów przekłada się odpowiednio na ocenę końcową.
Praktyki zawodowe
Brak.
Literatura
Bajerowski T. (red.) 2003, Podstawy teoretyczne gospodarki przestrzennej i zarządzania przestrzenią, Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Olsztyn.
Kupiec L. (red.) 2000, Gospodarka przestrzenna. Polityka regionalna, Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, Białystok.
Rykiel Z. 2001, Krytyka teorii regionu społeczno-ekonomicznego, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Białystok.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: