Projektowanie urbanistyczne II 1900-6APU2
Cel przedmiotu: Wykształcenie u uczestników zajęć zdolności do aktywnego i kreatywnego stosunku do otaczającej rzeczywistości. Zajęcia dotyczą kreowania tej rzeczywistości w zakresie trójwymiarowego kształtu przestrzeni miejskiej. Studenci powinni wyrobić w sobie wrażliwość na estetykę przestrzeni, która jest niezbędna podczas wypełniania w przyszłości wszelkich zadań przez specjalistów od gospodarki przestrzennej.
Treść: Studenci wykonują projekty urbanistyczne centrum usługowo-handlowego połączonego z zabudową wielorodzinną, dla jednej z wybranych lokalizacji. Praca nad projektem rozpoczyna się od tworzenia syntetycznych koncepcji przestrzennych. Następnie wykonywane są wizualizacje proponowanych rozwiązań przy pomocy makiet lub modeli komputerowych. Studenci opracowują rysunki zagospodarowania terenu pokazujące ukształtowanie zabudowy, przestrzeni publicznej, infrastruktury komunikacyjnej i zieleni.
Metody oceny: Ocena projektu urbanistycznego zaprezentowanego na wystawie dokonywana jest na podstawie wartości merytorycznych propozycji projektowych, samodzielności i kreatywności studenta podczas pracy nad projektem oraz estetyki prezentacji graficznej projektu.
Rodzaj przedmiotu
Literatura
Chmielewski J. M., 2005, Teoria urbanistyki w projektowaniu i planowaniu miast, Oficyna wydawnicza Politechniki Warszawskiej
Adamczewska-Wejchert Hanna, 1995, Kształtowanie zespołów mieszkaniowych, Arkady
Chmielewski Jan M., 1996, Niska intensywna zabudowa mieszkaniowa, Katedra Urbanistyki i Gosp. Przestrzennej Wydz. Arch. PW
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: