Seminarium magisterskie II 1900-3-SM2-KT
Podczas Seminarium studenci zobowiązani są przygotować prezentację komputerową, która w sposób jasny i zrozumiały przedstawi postępy nad wykonywaną pracą magisterską. Zakłada się, że w trakcie drugiego seminarium powstanie zasadnicza część metodyki, która w kolejnych prezentacjach poparta zostanie konkretnymi wynikami uzyskanymi zgodnie z założeniami pracy. Zakłada się, że opiekunowie blisko będą współpracować ze swoimi podopiecznymi, by każdy student potrafił realizować własną pracę magisterską podczas przerwy wakacyjnej.
Na każdym etapie pracy studenci zobowiązani są przedstawiać swoje wyniki prac opiekunom, a tydzień przed wystąpieniem seminaryjnym zaprezentować pełną wersję prezentacji seminaryjnej.
Kierunek podstawowy MISMaP
Rodzaj przedmiotu
obowiązkowe
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Efekty kształcenia
WIEDZA:
- Zna zaawansowane metody i techniki pozwalające wykorzystać i kształtować potencjał środowiska przyrodniczego i społecznego,
UMIEJĘTNOŚCI:
- Potrafi wykorzystać wiedzę teoretyczną do opisu i rozwiązania problemu badawczego,
- Wybiera i stosuje optymalne metody pozyskiwania, analizy i prezentacji danych przestrzennych,
Posługuje się szczegółową terminologią geograficzną w języku polskim oraz w języku obcym na poziomie B2+
KOMPETENCJE SPOŁECZNE:
- Rozumie szczególną rolę społeczną nauki i potrzebę upowszechniania dokonań naukowych,
- Ma świadomość konieczności postępowania zgodnie z zasadami etyki, rozumiejąc szczególną odpowiedzialność kadr naukowych za przyszłość cywilizacji,
- Umie działać w sposób przedsiębiorczy w przygotowywaniu i realizacji projektów społecznych, ekologicznych i gospodarczych.
Kryteria oceniania
Każdy referat oraz przygotowane materiały są oceniane przez uczestników seminarium. Do zaliczenia niezbędne jest:
- przygotowanie 2-stronnicowego opracowania prezentowanych treści podczas seminarium,
- uczestnictwo w seminariach,
- przygotowanie rozdziałów pracy dotyczących obszaru badań oraz metodyki. Rozdziały te muszą być zaakceptowane przez opiekuna pracy.
Praktyki zawodowe
W ramach przedmiotu nie przewiduje się praktyk zawodowych.
Literatura
Plit F., 2007. Jak pisać prace licencjackie i magisterskie z geografii, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa, s. 88
Weiner J., 2003: Technika pisania i prezentowania przyrodniczych prac naukowych. Przewodnik praktyczny. Wyd. 3. PWN, Warszawa.
Weiner J., 2009: Technika pisania i prezentowania przyrodniczych prac naukowych. Przewodnik praktyczny. Wyd. 4. PWN, Warszawa, s. 157
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: