Seminarium magisterskie I 1900-3-SM1-GK
Podczas seminarium pierwszego semestru studenci zapoznają się z tematyką i przykładami prac magisterskich zrealizowanych w Zakładzie Geoekologii i Geomorfologii. Dokonują wyboru tematu własnej pracy. Przygotowują, przedstawiają i poddają pod dyskusję pierwszy referat związany z tematem pracy (najczęściej: nt. badanego terenu lub badanego problemu).
Kierunek podstawowy MISMaP
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Efekty kształcenia
Efekty kierunkowe:
Efekty specjalnosciowe:
Po zakończeniu zajęć student zna najważniejsze pozycje literatury dotyczące badanego terenu (lub problemu). Potrafi wykonać charakterystykę fizycznogeograficzną wybranego terenu, ukierunkowaną na badany problem. Zna różnicę między wymogami stawianymi pracy licencjackiej i magisterskiej. Potrafi protokółować wystąpienia i dyskusje naukowe.
Rozpoznaje zalety współpracy naukowej w grupie i potrafi docenić znaczenie konstruktywnej krytyki.
Kryteria oceniania
Kontrola obecności (można opuścić dwa zajęcia w semestrze). Do zaliczenia semestru wymagane jest wygłoszenie referatu, napisanie protokółu i aktywny udział w dyskusjach.
Praktyki zawodowe
-
Literatura
Plit F., Jak pisać prace licencjackie i magisterskie z geografii, Warszawa, UW WGiSR, 2007
Dumanowski B., Wstęp do badań naukowych dla geografów. Warszawa, UW WGiSR, 1990
Richling A., Ostaszewska K. (red.), Geografia fizyczna Polski, Wyd. Nauk. PWN, Warszawa 2005-2009
+ literatura uzgodniona z opiekunem pracy
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: