Planowanie przestrzenne miejscowe 1900-3-PPM-MT
Celem zajęć jest zapoznanie studentów ze podstawowymi definicjami dotyczącymi planowanie przestrzennego oraz jego funkcjami. Podczas zajęć zostaną omówione czynniki warunkujące planowanie przestrzenne oraz system planowania przestrzennego w Polsce. W następnej części studenci zostaną zapoznani z rodzajami planów podstawami prawnymi planowania. W końcu cyklu poruszone zostaną zagadnienia rozwoju jednostek przestrzennych oraz znaczenia planowania przestrzennego dla rozwoju.
Kierunek podstawowy MISMaP
Rodzaj przedmiotu
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Efekty kształcenia
Wiedza: podstawowe definicje z zakresu planowania przestrzennego Umiejętności: student potrafi zidentyfikować problemy w zakresie planowania przestrzennego oraz zaproponować ich rozwiązanie Student potrafi zidentyfikować potencjał rozwojowy jednostki tkwiący w planowaniu przestrzennym.
Kryteria oceniania
Ocena pracy na ćwiczeniach, ocena końcowa z ćwiczeń oraz zaliczenie pisemne wykładu.
Sposób zaliczenia Zaliczenie na ocenę (wykład), praca na ćwiczeniach.
Literatura
Buczek G., Tetera-Jankowska M. (red.), 2003, Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Przepisy-omówienia-komentarze, Urbanista.
Chmielewski T., System planowania przestrzennego. T1, T2, Wydaw. a. Lubelskiej, Lublin 2001.
Kwaśniak P., Plan miejscowy w systemie zagospodarowania przestrzennego. Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis Sp. z o.o., Warszawa 2007.
Wejchert K., 1984, Elementy kompozycji urbanistycznej. Wyd. 2, repr. Arkady, Warszawa 2010.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: