Seminarium licencjackie (Geoinformatyka) 1900-1-SEM-G
Seminarium licencjackie służy nauczeniu studentów studiów licencjackich zasad dotyczących właściwego doboru metod badawczych, krytycznego podejścia do pozyskanych materiałów oraz uzyskanych wyników, odniesienia ich do danych literaturowych, wysnucia prawidłowych wniosków z przeprowadzonych analiz oraz przygotowania właściwej pracy licencjackiej (struktura, układ, proporcje, przypisy, literatura obcojęzyczna, strona edycyjna).
Wszystkie wystąpienia są oceniane przez prowadzących seminarium oraz opiekuna pracy licencjackiej.
Kierunek podstawowy MISMaP
Rodzaj przedmiotu
seminaria licencjackie
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Efekty kształcenia
K_W04, K_W09, K_W10, K_W12, K_U01, K_U02, K_U03, K_U06, K_U08, K_U12, K_K01, K_K02
Umiejętność zaprojektowania procesu naukowego, a także jego realizacja. Przygotowanie tekstu pracy licencjackiej.
Wiedza o problemach, jakie występują przy realizacji poszczególnych etapów pracy licencjackiej.
Umiejętność zwięzłej i jasnej prezentacji najważniejszych zagadnień przedstawianych w fachowej polsko, ale i przede wszystkim anglojęzycznej literaturze.
Umiejętność prezentacji problemów, z jakimi spotyka się student przy realizacji pracy licencjackiej.
Umiejętność dyskusji o przedstawianych w prezentacjach problemach.
Wiedza o wybranych problemach współczesnej geoinformatyki, kartografii oraz teledetekcji.
Kryteria oceniania
Każdy referat z postępów pracy oraz materiały z prezentowanych treści są oceniane przez uczestników seminarium (w tym przez opiekuna). Do zaliczenia niezbędne są obecności na seminariach. Dopuszczalne są dwie nieobecności. Zaliczenie seminarium odbywa się po zatwierdzeniu przez opiekuna gotowej wersji pracy licencjackiej. Wersja ta powinna być gotowa do złożenia w Dziekanacie oraz w systemie plagiat.pl
W terminie poprawkowym student zobowiązany jest zakończyć i złożyć w dziekanacie pracę licencjacką.
Literatura
Plit F., 2007. Jak pisać prace licencjackie i magisterskie z geografii, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa, s. 88
Weiner J., 2003: Technika pisania i prezentowania przyrodniczych prac naukowych. Przewodnik praktyczny. Wyd. 3. PWN, Warszawa.
Weiner J., 2009: Technika pisania i prezentowania przyrodniczych prac naukowych. Przewodnik praktyczny. Wyd. 4. PWN, Warszawa, s. 157
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: