Indywidualna praca w laboratorium badawczym 1100-3Ind04
Student uczestniczy w pracy naukowej grupy badawczej. Jego praca zawiera na przykład: przygotowanie i przeprowadzenie pomiarów, analiza danych, analiza błędów, interpretacja wyników, spisywanie wyników (np. wkład do publikacji), prezentacja swojej pracy i wyników. Szczegóły ustala opiekun ćwiczenia. Student wykonuje 2 takie ćwiczenia w ciągu roku akademickiego, każde z ćwiczeń to około 75 h (tym liczy się czas na pisanie opisu). Każde ćwiczenie powinno być w innej grupie badawczej. Jedno z ćwiczeń może (nie musi) stać się przedmiotem pracy licencjackiej.
Wymagania: 2 lata studiów (w tym wykładów specjalistycznych).
Warunki zaliczenia: ustala opiekun ćwiczenia.
Opisy (sprawozdania) powinny przypominać opis na III pracowni fizycznej, czyli powinny to być teksty przypominające publikacje. Poziom naukowy opracowań powinien być co najmniej taki, jak dla II pracowni.
Zaliczenie na ocenę. Ocena końcowa to średnia arytmetyczna ocen z 2 ćwiczeń.
Opis przygotował Jacek Ciborowski, maj 2011
Literatura
Literaturę poleca opiekun ćwiczenia.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: