Proseminarium licencjackie projektowania molekularnego 1100-3BP18
Proseminarium jest prowadzone dla studentów specjalności związanych z biofizyką, doświadczalnej "Biofizyka molekularna" i komputerowej "Projektowanie molekularne i bioinformatyka". W ramach zajęć każdy student przygotowuje jedną, ok. 30 minutową prezentację na wybrany temat, z listy dostarczonej przez pracowników naukowo-dydaktycznych Zakładu Biofizyki oraz uczestniczy w dyskusjach na temat pozostałych prezentacji. Zasadnicze cele zajęć to zapoznanie studentów z kluczowymi i jednocześnie bardzo podstawowymi zagadnieniami biofizyki i bioinformatyki oraz przygotowanie do samodzielnych prezentacji wyników badań.
Nakład pracy studenta:
Wysłuchanie prezentacji innych studentów i przygotowanie do dyskusji = 30 godzin
Przygotowanie i wygłoszenie prezentacji ok. 30 godzin
Razem ok. 60 godz.
Opis sporządził: Ryszard Stolarski, wrzesień 2012
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Po ukończeniu przedmiotu student:
WIEDZA
1. Zna podstawowe zagadnienia badawcze w zakresie powiązań fizyki, chemii i biologii i związany z tym zakres tematyki badawczej Zakładu Biofizyki (K_W06).
2. Zna podstawy uwarunkowań społecznych biofizyki (K_W08).
UMIEJĘTNOŚCI
1. Analizuje związki w interdyscyplinarnych badaniach naukowych biofizyki i bioinformatyki (K_U01, K_U02, K_U05).
2. Umie przygotować i zaprezentować zagadnienia naukowe w zakresie podstaw fizyki, chemii i biologii (K_U04, K_U06, K_U07, K_U08).
3. Posługuje się językiem angielskim w zakresie pozwalającym na uzupełnienie wykształcenia i przygotowania prezentacji z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych (K_U10).
PODSTAWY
KOMPETENCJE SPOŁECZNE
1. Rozumie wartość i rzetelność wyników oraz znaczenie zespołowej pracy naukowej w ich uzyskiwaniu (K_K02, K_K04).
2. Rozumie potrzebę stałego uzupełniania wiedzy i zapoznawania się z bieżącą literaturą naukową (K_K01, K_K05).
3. Rozpoznaje priorytety i zasady powiązań zagadnień w naukach o profilu fizykochemicznym i biomedycznym (K_K03, K_K06).
Kryteria oceniania
Zaliczenie na podstawie oceny prezentacji przez prowadzącego proseminarium oraz uczestniczących w nim opiekunów studentów dokonujących prezentacji w danym dniu. Podstawowe kryterium oceny dotyczy merytorycznej zawartości prezentacji, jej strony formalnej (zmieszczenie się w czasie, jakość slajdów) oraz znajomości tematu wykazanej w odpowiedziach na pytania zadane w dyskusji. Dodatkowym kryterium jest obecność na zajęciach (obowiązkowa) i udział w dyskusji pozostałych prezentacji.
Praktyki zawodowe
Brak
Literatura
Każda prezentacja jest przygotowywana na podstawie literatury żródłowej dostarczanej studentowi przez zgłaszającego temat opiekuna.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: