Indywidualna pracownia elektroniczna 1100-2Ind07
Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w ciągu pierwszych 3 miesięcy semestru zimowego i obejmują wykłady i ćwiczenia laboratoryjne. Program składa się z 5 bloków tematycznych:
- bierne elementy elektroniczne,
- dioda,
- tranzystor i wzmacniacz tranzystorowy,
- układy logiczne,
- scalone układy analogowe.
Każdy moduł składa się z wykładu wprowadzającego i zajęć praktycznych. Czasy planowane na poszczególne moduły są rożne z uwagi na ich zakres. Na zakończenie ćwiczeń z danego bloku należy sporządzić raport.
Tryb prowadzenia
Efekty kształcenia
Po ukończeniu kursu student:
- potrafi wykorzystywać urządzenia diagnostyczne i pomiarowe takie jak miernik uniwersalny, oscyloskop, generator, zasilacz laboratoryjny,
- potrafi zaprojektować i zbudować prosty układ elektroniczny oparty o bierne elementy elektroniczne,
- zna podstawy działania elementów półprzewodnikowych,
- rozumie działanie wzmacniacza tranzystorowego,
- rozumie zasadę budowy i działania układów logicznych,
- potrafi zbudować prosty układ cyfrowy,
- potrafi wykorzystać układ wzmacniacza operacyjnego.
Kryteria oceniania
Do zaliczenia przedmiotu konieczne jest wykonanie wszystkich ćwiczeń laboratoryjnych, uzyskanie ocen pozytywnych ze wszystkich raportów oraz zdanie egzaminu końcowego. Ćwiczenia opuszczone należy odrobić w terminie dodatkowym, przewidzianym na zakończenie kursu. Dopuszczenie do uczestnictwa w zajęciach laboratoryjnych wymaga zaliczenia kartkówki na ocenę pozytywną. Ocena końcowa jest wypadkową ocen z raportów, kartkówek i egzaminu końcowego.
Literatura
P. Horowitz, W. Hill, Sztuka elektroniki
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: