Wakacyjna praktyka optometryczna 1100-2BO29
Praktyka służy doskonaleniu umiejętności wykonywania wybranych procedur badania optometrycznego, w tym pomiaru ostrości wzroku i refrakcji oka, pomiaru amplitudy i wydajności akomodacji, diagnozowania i optycznego korygowania zaburzeń widzenia obuocznego, badania optometryczne dla celów specjalnych (przesiewowe, okresowe, poprzedzające dobór soczewek kontaktowych).
Doskonalenie odbywa się pod nadzorem dyplomowanego praktykującego optometrysty.
Pierwsza część praktyki, w wymiarze 40 godzin, odbywa się w Akademickim Centrum Kształcenia Optometrystów Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Druga część odbywa się w funkcjonujących gabinetach optometrycznych, klinikach okulistycznych, salonach optycznych itp., po uzyskaniu akceptacji koordynatora praktyk zawodowych i podpisaniu trójstronnej umowy, zawierającej plan praktyki. Koordynator zwraca uwagę czy wyposażenie zakładu oraz kwalifikacje opiekuna praktyki umożliwiają realizację efektów uczenia się.
Podczas praktyki, badania są rejestrowane, zgodnie z wytycznymi ECOO, a następnie potwierdzane pisemnie przez opiekuna praktyk.
Do zaliczenia przedmiotu niezbędne jest przedstawienie listy pacjentów oraz zwięzłego sprawozdania. Możliwe jest także zaliczenie praktyki na podstawie dotychczasowego doświadczenia zawodowego. W takim przypadku koordynator ocenia przedstawione dokumenty i na tej podstawie podejmuje decyzję.
Celem tych praktyk zawodowych jest zapoznanie studentów z otoczeniem społeczno-gospodarczym właściwym dla kierunku studiów, wykonywanie wybranych procedur badania optometrycznego: pomiar ostrości wzroku i refrakcji oka, pomiar amplitudy i wydajności akomodacji, diagnozowanie i optyczne korygowanie zaburzeń widzenia obuocznego, badanie optometryczne dla celów specjalnych (przesiewowe, okresowe, poprzedzające dobór soczewek kontaktowych).. Praktyki mogą być realizowane w podmiotach związanych z optyką okularową i optometrią lub na Uniwersytecie Warszawskim. Opiekun praktyk zawodowych, kierownik studiów lub prodziekan ds. studenckich kieruje studenta na praktyki na jego wniosek. Student może wnioskować do prodziekana ds. studenckich o uznanie efektów uczenia się osiągniętych w ramach pracy zawodowej w trakcie studiów lub działalności gospodarczej prowadzonej w trakcie studiów za równoważne z efektami uczenia się przypisanymi do praktyk zawodowych, przedstawiając dokumenty określające zakres działań studenta w pracy zawodowej lub działalności gospodarczej i uzasadniające, że spełnione są opisane wyżej warunki merytoryczne. Praktyki zawodowe mogą być realizowane w miejscach wskazanych przez studentów. Decyzję w tej sprawie podejmuje opiekun praktyk zawodowych, kierownik studiów lub prodziekan ds. studenckich, biorąc pod uwagę opisane wyżej warunki merytoryczne.
Tryb prowadzenia
Założenia (opisowo)
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
Praktyki zaliczane są na podstawie pisemnego sprawozdania merytorycznego, w którym student przedstawia zakres zadań wykonywanych na praktykach. Sprawozdanie jest potwierdzone przez przedstawiciela organizatora praktyk. Sprawozdanie jest zaopiniowane przez opiekuna praktyk zawodowych lub asystenta opiekuna praktyk zawodowych, którzy proponują ocenę z praktyk.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: